Comparație directă

DFSK Fengon 500 vs Maxus Deliver 9

DFSK Fengon 500

DFSK

Fengon 500

Versiunea comparată: DFSK Fengon 500, Automat CVT 6, benzină, 1.5

de la23.490 €

3 dealeri · 2 județe

ChinaCars Score · metodologia v1.0

Bun

Locul #11 din 21 termice clasate

Motor cu Combustie Internă (ICE)SUVNetestat Euro NCAP

Date: 7/9 câmpuri

Câștigă la

Niciun avantaj de cel puțin 5 puncte

Compromisuri

  • Valoare−24 pct
Vezi modelul
Maxus Deliver 9

Maxus

Deliver 9

Versiunea comparată: 2.0 Turbo Diesel

de la26.257 €

2 dealeri · 2 județe

Neclasat — date insuficiente

utilitară — nu intră în clasamentul de autoturisme · lipsă: performanță · lipsă: siguranță & garanție · lipsă: practicitate · acoperire sub 70 %

Motor cu Combustie Internă (ICE)VanNetestat Euro NCAP

Date: 1/9 câmpuri

Câștigă la

  • Valoare+24 pct

Compromisuri

Niciun compromis de cel puțin 5 puncte

Vezi modelul

Contează pentru tine?

Alege un profil și recalculăm doar aici un scor cu ponderile lui. Nu alegem noi în locul tău.

Cine câștigă la ce

Pe fiecare axă a scorului, modelul cu cel puțin 5 puncte peste următorul. Sub prag scriem „strâns”.

Comparație incompletă. Maxus Deliver 9 nu are: putere, accelerație 0–100, viteză maximă, rating Euro NCAP, garanție, portbagaj, locuri și ampatament. Avantajele lui pot fi subestimate; lipsa datelor nu e nici avantaj, nici dezavantaj.

  • Valoare

    Maxus Deliver 9+24 pct

  • Performanță

    date insuficiente

  • Siguranță

    date insuficiente

  • Practicitate

    date insuficiente

DFSK Fengon 500 e cel mai ieftin; Maxus Deliver 9 costă cu 2.767 € mai mult (+12 %).

Axele scorului

Scor absolut 0–100 pe scale fixe, calculat pentru versiunea de intrare a fiecărui model.

Cum calculăm scorul

Scor general

DFSK Fengon 50060
Maxus Deliver 9neclasat

Valoare

DFSK Fengon 50065
Maxus Deliver 989

Performanță

DFSK Fengon 50029
Maxus Deliver 9n/d

Siguranță

DFSK Fengon 500100
Maxus Deliver 9n/d

Practicitate

DFSK Fengon 50044
Maxus Deliver 9n/d

Specificații

Diferențele sunt față de cel mai bun din comparație.

Cum citești tabelul

  • ✓cel mai bun din comparație
  • ≈egal: în cel mult 5 % de cel mai bun
  • 5–20 %în urmă: 5–20 % față de cel mai bun
  • > 20 %mult în urmă: peste 20 %
  • n/d: fără date — nu se socotește ca diferență

DFSK

Fengon 500

23.490 €

Maxus

Deliver 9

26.257 €

Preț de la

23.490 €

cel mai bun

26.257 €

+12 %+2.767 €
Garanție

7 ani / 150.000 km

n/d
Putere

106 CP · 78 kW

n/d
Cuplu

142 Nm

n/d
Viteză maximă

180 km/h

n/d
Tracțiune

FWD

n/d
Lungime

4.385 mm

n/d
Lățime

1.850 mm

n/d
Înălțime

1.650 mm

n/d
Ampatament

2.655 mm

n/d
Volum portbagaj

385 l

n/d
Locuri

5

n/d
Date verificate
27.09.2026
27.09.2026

Fapte verificate

Cu sursă și dată, pentru fiecare model din comparație.

DFSK Fengon 500

Fără fapte verificate încă

Vezi pagina modelului

Maxus Deliver 9

Fără fapte verificate încă

Vezi pagina modelului

Cere ofertă sau test drive

Transmitem cererea unui dealer autorizat al brandului ales.

Întrebări frecvente

Care este mai ieftin, DFSK Fengon 500 sau Maxus Deliver 9?

DFSK Fengon 500 este mai ieftin, de la 23.490 € față de 26.257 € pentru Maxus Deliver 9 — o diferență de 2.767 €.

Care are scor ChinaCars mai mare, DFSK Fengon 500 sau Maxus Deliver 9?

Maxus Deliver 9 are scorul general mai mare: 89/100 față de 60/100.

Adaugă mai multe modele la această comparație