Comparație directă

Chery Tiggo 9 CSH vs Geely Cityray

Chery Tiggo 9 CSH

Chery

Tiggo 9 CSH

Versiunea comparată: Unique AWD

de la47.000 €

29 de dealeri · 26 de județe

Neclasat — date insuficiente

lipsă: autonomie · acoperire sub 70 %

Hibrid Plug-in (PHEV)SUVNetestat Euro NCAP

Date: 4/10 câmpuri

Câștigă la

  • Siguranță · garanție 7 ani (+3)+75 pct
  • Performanță · 428 CP (+254)+37 pct
  • Practicitate · 7 locuri+28 pct

Compromisuri

  • Preț · cu 16.510 € mai scump (+54 %)
Vezi modelul
Geely Cityray

Geely

Cityray

Versiunea comparată: GK

de la30.490 €

3 dealeri · 2 județe

ChinaCars Score · metodologia v1.0

Bun

Locul #18 din 21 termice clasate

Motor cu Combustie Internă (ICE)SUVNetestat Euro NCAP

Date: 7/9 câmpuri

Câștigă la

Niciun avantaj de cel puțin 5 puncte

Compromisuri

  • Siguranță · garanție 4 ani (−3)−75 pct
  • Performanță · 174 CP (−254)−37 pct
  • Practicitate · 5 locuri−28 pct
Vezi modelul

Contează pentru tine?

Alege un profil și recalculăm doar aici un scor cu ponderile lui. Nu alegem noi în locul tău.

Cine câștigă la ce

Pe fiecare axă a scorului, modelul cu cel puțin 5 puncte peste următorul. Sub prag scriem „strâns”.

Compari categorii diferite: plug-in hybrid (Chery Tiggo 9 CSH) și termice (Geely Cityray). Axa Autonomie nu se aplică tuturor modelelor, așa că le comparăm pe Valoare, Performanță, Siguranță și Practicitate. Scorurile generale nu se compară direct între categorii.

Comparație incompletă. Chery Tiggo 9 CSH nu are: accelerație 0–100, viteză maximă, rating Euro NCAP, portbagaj, ampatament și autonomie. Avantajele lui pot fi subestimate; lipsa datelor nu e nici avantaj, nici dezavantaj.

  • Valoare

    strâns

  • Autonomie

    nu se aplică

  • Performanță

    Chery Tiggo 9 CSH+37 pct

  • Siguranță

    Chery Tiggo 9 CSH+75 pct

  • Practicitate

    Chery Tiggo 9 CSH+28 pct

Geely Cityray e cel mai ieftin; Chery Tiggo 9 CSH costă cu 16.510 € mai mult (+54 %).

Axele scorului

Scor absolut 0–100 pe scale fixe, calculat pentru versiunea de intrare a fiecărui model.

Cum calculăm scorul

Scor general· nu se compară direct între categorii

Chery Tiggo 9 CSHneclasat
Geely Cityray56

Valoare

Chery Tiggo 9 CSH71
Geely Cityray70

Autonomie

Chery Tiggo 9 CSHn/d
Geely Cityray—

Performanță

Chery Tiggo 9 CSH82
Geely Cityray45

Siguranță

Chery Tiggo 9 CSH100
Geely Cityray25

Practicitate

Chery Tiggo 9 CSH100
Geely Cityray72

Specificații

Diferențele sunt față de cel mai bun din comparație.

Cum citești tabelul

  • ✓cel mai bun din comparație
  • ≈egal: în cel mult 5 % de cel mai bun
  • 5–20 %în urmă: 5–20 % față de cel mai bun
  • > 20 %mult în urmă: peste 20 %
  • n/d: fără date — nu se socotește ca diferență

Chery

Tiggo 9 CSH

47.000 €

Geely

Cityray

30.490 €

Preț de la

47.000 €

+54 %+16.510 €

30.490 €

cel mai bun
Preț maxim în gamă
n/d

32.990 €

Garanție

7 ani / 150.000 km

cel mai bun

4 ani / 100.000 km

−43 %−3 ani
Capacitate baterie

34,5 kWh

n/d
Putere

428 CP · 315 kW

cel mai bun

110 €/CP

174 CP · 128 kW

−59 %−254 CP

175 €/CP

Viteză maximă
n/d

190 km/h

0–100 km/h
n/d

7,9 s

Tracțiune

AWD

FWD

Volum portbagaj
n/d

571 l

Locuri

7

cel mai bun

5

−29 %−2
Omologat UE

Da

Da

Date verificate
27.09.2026
27.09.2026

Fapte verificate

Cu sursă și dată, pentru fiecare model din comparație.

Chery Tiggo 9 CSH

Garanție

Chery România: garanție mecanică 7 ani/150.000 km, 8 ani/160.000 km pentru baterie, motor electric și electronică la modelele Super Hybrid, vopsea 3 ani, perforare 12 ani; asistență rutieră 24/7 pe toată durata garanției; depozit central de piese în București cu livrare în 24 h.

Garanție & asistență
cheryromania.rooficialRomânia

Geely Cityray

Fără fapte verificate încă

Vezi pagina modelului

Cere ofertă sau test drive

Transmitem cererea unui dealer autorizat al brandului ales.

Întrebări frecvente

Care este mai ieftin, Chery Tiggo 9 CSH sau Geely Cityray?

Geely Cityray este mai ieftin, de la 30.490 € față de 47.000 € pentru Chery Tiggo 9 CSH — o diferență de 16.510 €.

Care este mai puternic, Chery Tiggo 9 CSH sau Geely Cityray?

Chery Tiggo 9 CSH este mai puternic: 428 CP față de 174 CP.

Care are scor ChinaCars mai mare, Chery Tiggo 9 CSH sau Geely Cityray?

Chery Tiggo 9 CSH are scorul general mai mare: 86/100 față de 56/100.

Adaugă mai multe modele la această comparație